16 kwietnia 2024

Czy da się być fit studentem?

Studiowanie kojarzy się przede wszystkim z czasem wielkich imprez i ogromnych ilości spożytego alkoholu, niezdrowym jedzeniem przyrządzonym na szybko i byle jak lub tanimi fast foodami.
Nie da się ukryć, że student ma ciężkie życie. Zajęcia odbywają się w nieregularnych godzinach, nie rzadko przerwa między wykładami trwa dziesięć minut i nie ma czasu na spokojne zjedzenie obiadu. Trzeba się śpieszyć, lub nie je się wale. Nie jeden student swój pierwszy posiłek spożywa dopiero o godzinie szesnastej, lub nawet później. W związku z czym ostatni posiłek przypada na późne godziny nocne. Na pewno nie będzie to też najzdrowsze danie. Zupki chińskie to codzienność podobnie jak piwo. Nic dziwnego, że wielu absolwentów cierpi na wrzody żołądka. Nikt nie powinien być zaskoczony tym, że student niejednokrotnie wydaje wszystkie pieniądze przeznaczone na artykuły spożywcze w czasie juwenaliów czy studenckich imprez i festiwali, a na pewno nie są to pieniądze wydane na zdrowe produkty i napoje. A potem trzeba jakoś przeżyć do końca miesiąca, na przykład na chlebie z ketchupem.
 Jedyny ratunek w mamie, która da nam w słoiczkach coś dobrego do jedzenia. Warto również rozejrzeć się na barem mlecznym lub wegetariańskim, gdzie spotkamy się z bardzo przystępnymi cenami i zdrowymi daniami. Ten czas trzeba przetrwać. Zawsze możemy jednak zmienić tryb studiów na zaoczny.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.