18 maja 2024

Owsianka – sposób na śniadanie fit

Eksperci w dziedzinie dietetyki wydają się nie mieć żadnych wątpliwości – śniadanie to z pewnością najważniejszy element codziennego jadłospisu. Pierwszy posiłek stanowi bowiem moment, w którym, po nocnej przerwie w pożywianiu się, przyjmujemy porcję kalorii rozpoczynającą dzień. Śniadanie powinno zatem odpowiednio przygotować nas na pełne energii i witalności wkroczenie w realizację rutynowych obowiązków. Jednak, czy pod hasłem porządne śniadanie musi kryć się szczególnie obfity, ciężkostrawny i kaloryczny posiłek?
Okazuje się, że siły na dobry początek dnia dostarczyć nam może śniadanie fit – pyszny i zdrowy posiłek, który jednocześnie wypełni żołądek, ale i zadba o figurę i świetnie samopoczucie.
W roli zdrowego pierwszego posiłku wspaniale sprawdzi się owsianka. Warto dodać do niej odrobinę miodu, aby uczynić ją nieco bardziej słodką w naturalny sposób. Owsiankę uatrakcyjnią również świeże owoce, które drobno pokrojone i zmieszane z płatkami owsianymi wzbogacą posiłek w niezbędne witaminy i minerały.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.